Віктор Степанович Мошинський

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Біографія

Віктор Степанович Мошинський

Народився 29 вересня 1965 р. у м. Рівне. У 1989 році закінчив Український інститут інженерів водного господарства та отримав кваліфікацію інженер-гідротехнік. З 1990 року по 1993 рік навчався в аспірантурі Українського науково-дослідного інституту гідротехніки і меліорації, м. Київ за спеціальністю „Меліорація і зрошуване землеробство”. У 1993 році захистив кандидатську дисертацію на тему „Методика еколого-меліоративного моніторингу осушуваних земель (на прикладі Рівненської області України)” З 2000 року по 2002 рік – докторант Рівненського державного технічного університету , м. Рівне. Спеціальність „Сільськогосподарські меліорації”. Тема захищеної у 2002 році дисертації на здобуття вченого ступеня доктора сільськогосподарських наук – „Методи управління продуктивністю та екологічною стійкістю осушуваних земель”. Трудову діяльність розпочав у 1987 році в Рівненській гідрогеолого-меліоративній експедиції на посаді гідрогеолога. З 1990 року по 1995 рік працює головним гідрогеологом Рівненської гідрогеолого-меліоративної експедиції, м. Рівне. З 1995 року по 2003 рік – доцент кафедри агрохімії, ґрунтознавства та землеробства Рівненського державного технічного університету , м. Рівне. З 2003 року по 2005 рік – проректор з науково-педагогічної та методичної роботи Національного університету водного господарства та природокористування, м. Рівне. З 2005 року по 2013 рік – професор кафедри землеустрою, геодезії та геоінформатики, завідувач лабораторії управління земельними ресурсами, Національного університету водного господарства та природокористування, м. Рівне.

Посади

  • Завідувач кафедри землеустрою та кадастру Національного університету водного господарства та природокористування.
  • Завідувач лабораторії управління земельними ресурсами Національного університету водного господарства та природокористування.
  • Науковий консультант рівненської гідрогеолого-меліоративної експедиції, м. Рівне.
  • Голова Ради громадської організації «Регіональний екологічний центр Волинь».
  • Голова громадської ради при Головному управлінні Держземагенства у Рівненській області.

Має в своєму доробку 117 наукових публікацій у галузі охорони довкілля, сільськогосподарських меліорацій, управління територіями, ґрунтознавства, землеробства, прогнозування та управління продуктивністю сільськогосподарських земель, математичного моделювання, оцінки екологічної стійкості природно-техногенних систем.

Наукові інтереси

  1. Антропогенний вплив на природні системи.
  2. Стан природних систем та його оцінка.
  3. Природний моніторинг.
  4. Ландшафтно-екологічні аспекти використання сільськогосподарських угідь.
  5. Математичне моделювання у сільському господарстві та природоохоронній діяльності.
  6. Управління у галузі сільського господарства та меліорацій.
  7. Оцінка стану, прогнозування та управління меліорованими територіями.

Реалізовані проекти

  1. Розробка проекту та облаштування в натурі мережі еколого-меліоративного моніторингу Рівненської області, Відповідальний виконавець, 1989-1994 рр.
  2. Моніторингові роботи в верхоріччі Прип’яті в зв’язку з проведенням протипаводкових заходів, співвиконавець, 2000-2001 рр.
  3. Розробка наукових принципів та методичних рекомендацій з оптимізації природно-меліоративних режимів сільськогосподарських угідь гумідної зони України. На замовлення Міносвіти, відповідальний виконавець, 2001-2003 рр.
  4. Розробка ВНД «Екологічно оптимальні режими меліорованих ґрунтів гумідної зони України». на замовлення Держводгоспу України, Відповідальний виконавець, 2001-2004 рр.
  5. Методи управління екологічним станом земель в системі природного моніторингу гумідної зони України. На замовлення Міносвіти, Керівник проекту, 2005-2007 рр.
  6. Розробка регіональної системи прогнозної оцінки інвестиційної привабливості меліорованих земель області з врахуванням їхньої організації та розвитку, Відповідальний виконавець, 2008 р.
  7. Виконання заходів з підготовки і організації встановлення меж та розроблення проектів землеустрою територій та об'єктів природно-заповідного фонду Рівненської області та ін.
  8. Підвищення екологічного, туристичного та рекреаційного потенціалу озера Нобель.
  9. Грантовий проект ГЕФ ПМГ «Проект по створенню науково-освітнього комплексу з охорони та відтворення іхтіофауни Рівненської області» UKR/SGP/0P4/Y3/CORE/ 2010/19, 2011 р.
  10. Грантовий проект ГЕФ ПМГ «Cтворення човнової станції, велосипедних доріжок та кінних маршрутів для популяризації зеленого та етнотуризму» UKR/SGP/OP4/Y3/RAF/2010/18, 2011 р.
  11. Інші міжнародні (ООН, ГЕФ, Шведський інститут технологій), національні та регіональні проекти.

Підготовка наукових кадрів

Під науковим керівництвом захищено дві кандидатські дисертації, готується до захисту у найближчі роки – три кандидатські дисертації. Список основних наукових та навчально-методичних праць