Оксана Яківна Романів

Матеріал з Wikiситет
(Перенаправлено з Романів Оксана Яківна)
Перейти до: навігація, пошук

Число, місяць, рік і місце народження: 28 червня 1976 р., м. Славута Хмельницької області, Україна.

Доцент Романів О.Я.

Освіта

Після закінчення із золотою медаллю Славутської середньої школи № 1 вступила на географічний факультет Львівського державного університету імені Івана Франка. По завершенню університету у 1998 році отримала диплом з відзнакою ВК№10617796 від 30.06.1998 р. Освіта вища, спеціальність «Географія», кваліфікація: географ, викладач. Навчалася у аспірантурі кафедри економічної та соціальної географії цього ж університету у період 1997-2002 рр. без відриву від виробництва. У 2003 році захистила дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата географічних наук за спеціальністю 11.00.02 – економічна та соціальна географія на тему „Медико-географічні основи здоров’я дитячого населення (на матеріалах Хмельницької області)” (науковий керівник професор, д.е.н. Шевчук Любов Теодорівна).

Досвід основної педагогічної та науково-педагогічної роботи

Трудову діяльність розпочала у 1998 році у Славутському обласному спеціалізованому ліцеї-інтернаті для обдарованих дітей на посадах вихователя, вчителя географії, заступника директора з виховної роботи. З вересня 2001 року по вересень 2011 року працювала на кафедрі економіки підприємства Національного університету водного господарства та природокористування (м. Рівне). Відповідно до профілю кафедри було присвоєно вчене звання доцента кафедри економіки підприємства у 2008 році. У НУВГП обіймала посади заступника декана факультету економіки і підприємництва, заступника директора Інституту післядипломної освіти НУВГП. З вересня 2011 року до вересня 2015 року основне місце роботи – кафедра географії і туризму Міжнародного-економіко гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука (МЕГУ). У МЕГУ обіймала посаду директора Інституту заочно-дистанційного навчання та післядипломної освіти. З жовтня 2015 року по лютий 2017 року працювала у Рівненському державному гуманітарному університеті у відділі ліцензування та акредитації. За внутрішнім сумісництвом обіймала посаду доцента кафедри екології, географії. З березня 2017 року – доцент кафедри менеджменту і туризму Житомирського державного технологічного університету. У 2019-2020 навчальному році кафедра реорганізована в кафедру туризму та готельно-ресторанної справи, а університет перейменовано на Державний університет “Житомирська політехніка”. З 1 вересня 2020 року - методист і керівник гуртків Рівненської Малої академії наук учнівської молоді України. З листопада 2020 року - доцент кафедри геології та гідрології Національного університету водного господарства та природокористування. 19 січня 2021 року призначена в. о. завідувача кафедри геології та гідрології Національного університету водного господарства та природокористування. З 01 липня 2021 року призначена завідувачем цієї ж кафедри як обрана за конкурсом.

Трудова діяльність за сумісництвом та участь у заходах на громадських засадах

Тісно співпрацює впродовж багатьох років з Рівненською Малою академією наук у складі журі, оргкомітету на конкурсах-захистах учнівських науково-дослідницьких робіт та під час літніх наукових шкіл. На умовах сумісництва керувала гуртком «Кліматологія і метеорологія» у Рівненській МАНУМ ще з 2014 року. За останні 5 років підготувала близько 30 переможців на ІІ та ІІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів МАН України у відділенні «Наук про Землю» від Рівненщини. За суміщенням посад та на засадах цивільно-правових договорів про працю у різні роки працювала і у інших закладах освіти у місті Рівне (Рівненський інститут ВМУРоЛ «Україна» – доцент кафедри економіки підприємства; РОІППО – викладач курсів підвищення кваліфікації вчителів географії, залучалася до підготовки учнів олімпіадного резерву області, працювала у складі журі регіональних етапів конкурсів «Вчитель року», конкурсів навчально-методичних розробок тощо). Є досвід викладання в загальноосвітніх закладах м. Рівне (школа «Центр надії» – вчитель курсу «Прикладна економіка» за інноваційними розробками проекту «Junior Achievement Ukraine»; РОНЛІ – керівник наукового гуртка «Географія»). Співпрацює з управлінням культури і туризму Рівненської ОДА. Зокрема, спільно із представниками Рівненської ОДА представляла Рівненщину на 8-му засіданні Ради туристичних міст і регіонів України у 2017 році. Співпрацює на громадських засадах з Житомирським обласним туристичним центром у програмі «Гід-екскурсовод: основи туристичного супроводу Житомирщиною». За результатами співпраці у 2019 році отримала подяку від дирекції Центру. На громадських засадах брала участь у наукових читаннях на базі краєзнавчого відділу Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки у 2016-2017 рр., представляла просвітницькі лекції на суспільно-географічну тематику. Була співорганізатором Дитячого форуму, присвяченого дітям-сиротам та позбавленим батьківської опіки, що проводився 2017 року на базі Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки та Рівненської духовної семінарії із залученням дітей Клеванської спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату. Брала участь у відзначенні заходів до 500-річчя Реформації в Україні, за що була відзначена Подякою від імені Всеукраїнського оргкомітету R-500 у 2017 р.

Запрошувалася місцевими ЗМІ для висвітлення актуальних питань на телебаченні у форматі інтерв’ю:

– Сфера-ТВ. Телевізійний клуб університету. Тема етеру «Дистанційне навчання» (березень 2014 року) – https://www.youtube.com/watch?v=18BvOgtuGa4

– TVRivne1 / Рівне 1. Телепроект «Інша перспектива». Випуск 48. Тема етеру: «Демографічне становище в Україні» (березень 2018 року) – https://www.youtube.com/watch?v=JOq6rk3LtnE&feature=youtu.be&fbclid=IwAR3XwFltPIHU8HnZ4Fn3kZPX3Chf55uq_2u28FlOdWK8lqkbFuQIX2ZDlS8

– Українське радіо «Житомирська хвиля» (етер «Радіодень») та телеканал «UA:Житомир». Тема етеру: «Туризм: від хобі до улюбленої роботи» (жовтень 2019 року) https://www.facebook.com/zhytomyrskakhvylia/videos/2330860047225052/

Працює з грудня 2018 року автором і ведучою програми Dialogos на Інтернет-радіо “Лютер” – громадському радіо інформаційно-просвітницького формату «Talk radio». Завдання програми – популяризація наукових знань у доступній формі широкому колу слухачів, пропагування загальнолюдських цінностей задля зростання рівня та якості життя населення. До Вашої уваги пряме посилання на один з етерів на радіо – https://www.youtube.com/watch?v=L63EIYd1Dj4

Член Українського географічного товариства. Член Вченої Ради Рівненського відділу УГТ, член президії Рівненського відділу УГТ.

Наукові інтереси

Соціальна та медична географія; туризмологія (зокрема – медичний туризм); геоекономіка, дослідження економічного потенціалу та конкурентоспроможності підприємств та регіонів, сучасні зарубіжні та вітчизняні концепції регіонального розвитку, геомаркетинг; прикладна метеорологія та кліматологія, геофізика. Автор понад 180 наукових та навчально-методичних публікацій, присвячених дослідженню економічних, екологічних, соціальних, туризмологічних та медико-географічних аспектів розвитку регіонів України та світу.

Профіль на Google Scholar:https://scholar.google.com.ua/citations?user=ILU4S4MAAAAJ&hl=uk

ORCID ID: orcid.org/0000-0002-2870-1322

Державні та відомчі нагороди (дата та номер підтвердного документа)

1. Почесна грамота Рівненської обласної державної адміністрації (за внесок у розвиток туристичної галузі в регіоні), розпорядження № 371 від 23 вересня 2011 р.

2. Почесна грамота управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, наказ № 86 від 02 березня 2011 р.

3. Диплом І ступеня Національного центру «Мала Академія наук України» за перемогу у Всеукраїнському конкурсі науково-методичних розробок з дослідницько-експериментального напряму позашкільної освіти (наукові відділення історії та наук про Землю), наказ № 88 НЦ МАНУ від 28 грудня 2012 р.

4. Диплом Управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації за ІІ місце в обласному конкурсі-ярмарку педагогічної творчості в номінації «Робота з обдарованими учнями», розпорядження № 151 від 12 травня 2017 р.

5. Почесна грамота Національного центру «Мала Академія наук України», наказ № 112 від 21 грудня 2017 р.

6. Почесна грамота управління освіти і науки Рівненської обласної державної адміністрації, наказ № 34-з від 07 травня 2018 р.

7. Почесна грамота Рівненської обласної ради, розпорядження № 110 від 6 травня 2019 р.

8. Диплом за І місце у Всеукраїнському конкурсі «Джерело творчості», номінація «Керівник гуртка-2019» (дослідницько-експериментальний напрям), наказ МОН України № 928 від 03.07.2019 р. та грамота від видавництва “Шкільний світ”.

9. Подяка Міністерства освіти і науки України, наказ МОНУ № 527-к від 07.11.2019 р.

10. Почесна Грамота Національної академії наук України, постанова № 301 від 04.12.2019 р.

Підвищення кваліфікації

Сертифікати та свідоцтва про підвищення кваліфікації

1. Свідоцтво ХМ №02071234/77-17 від 01.06.2017 р. про підвищення кваліфікації з курсу «Сучасні методики та технології викладання навчальних дисциплін: «Маркетинг рекреаційних послуг»(30 год.), «Адміністрування готельно-ресторанного та туристичного бізнесу» (30 год.), «Інноваційні технології готельно-ресторанного та туристичного бізнесу» (30 год.), «Комплексна аналітична оцінка діяльності підприємств» (30 год.), виданий Центром підвищення кваліфікації, післядипломної освіти Хмельницького національного університету.

2.Свідоцтво СПК № 02139765025219 від 28.03.2019 р. про підвищення кваліфікації зі спеціальності «керівники гуртків» (150 год.) видане Рівненським обласним інститутом післядипломної педагогічної освіти. –

3. Сертифікат про участь у семінарі «Сучасний український літературний процес: участь, самореалізація, промоція, арт-менеджмент» (30 год.) 14-18 серпня 2019 року, Рівненський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти, Рівненська обласна організація Національної спілки письменників України. Про мою творчість читайте у меню “ТВОРЧІСТЬ” персонального сайту http://romaniw.rv.ua/

4. Сертифікат № 07022020/15 від 07.02.2020 р. про науково-педагогічне стажування у країнах ЄС у обсязі 120 год., виданий Західно-Фінляндським Коледжем (Länsi-Suomen Opisto).-

5. Сертифікат про володіння англійською мовою рівня Upper-Intermediate №11102019/15 від 07.02.2020 р. виданий Західно-Фінляндським Коледжем (Länsi-Suomen Opisto).

Короткотермінові дистанційні форми підвищення кваліфікації

– Свідоцтво № К30-243903 від 24.04.2020 р. освітнього проекту «На урок» про дистанційне підвищення кваліфікації під час інтернет-конференції «Природничі дисципліни: навчаємо дистанційно» за напрямами «Наскрізні навички», «ІКТ», «Практичні прийоми» (тривалість 8 години / 0.27 кредиту ЄКТС) та набуття таких компетентностей, передбачених стандартами освіти: професійні, у галузі природничих наук, техніки і технологій, інформаційно-комунікаційна (Свідоцтво відповідає вимогам постанови КМУ від 21.08.2019 №800 зі змінами, внесеними згідно з постановою КМ №1133 від 27.12.2019).

– Свідоцтво № В272-243903 від 22.04.2020 р. освітнього проекту «На урок» про дистанційне підвищення кваліфікації за напрямом «ІКТ» під час вебінару «Онлайн-тести: принципи успішної взаємодії під час дистанційного навчання» (тривалість 2 години / 0,06 кредиту ЄКТС) та набуття таких компетентностей, передбачених стандартами освіти: інноваційність, інформаційно-комунікаційна, навчання впродовж життя (Свідоцтво відповідає вимогам постанови КМУ від 21.08.2019 №800 зі змінами, внесеними згідно з постановою КМ №1133 від 27.12.2019).

– Сертифікат № 61196 від 17 квітня 2020 року видавничої групи «Шкільний світ» про те, що переглянула та прослухала відеоуроки (2 години / 0,06 кредиту ЄКТС) й отримала теоретичні знання та практичні навички за темою «Презентація: smart and simple». Сформовано і доповнено ключові компетентності – інформаційну, цифрову, особистісного самовдосконалення.

– Свідоцтво № В331-243903 від 14.08.2020 р. освітнього проекту «На урок» про дистанційне підвищення кваліфікації під час вебінару «Комікс за 10 хвилин: онлайн-сервіси для створення яскравих історій для будь-якого уроку» за напрямами «Креативне мислення», «ІКТ», «Практичні прийоми» (тривалість 2 години / 0,06 кредиту ЄКТС) та набуття таких компетентностей, передбачених стандартами освіти: професійні, інформаційно-комунікаційна, емоційно-етична. (Свідоцтво відповідає вимогам постанови КМУ від 21.08.2019 №800 зі змінами, внесеними згідно з постановою КМ №1133 від 27.12.2019).

Сімейний стан

Розлучена. Має двох синів: Назар (12.04.1998 р.н., одружений, проживає у м. Львів, розробник програмних продуктів компанії ELEKS), Ілля (26.01.2006 р., учень).

Контакти

Для зв’язку перегляньте персональний сайт і перелік контактів на ньому http://romaniw.rv.ua/

o.ia.romaniv@nuwm.edu.ua