Механічний

Матеріал з Wikiситет
Перейти до: навігація, пошук
Навчально-науковий механічний інститут
Nni-a.png
Логотип ННІ
Цифрові ресурси
Репозиторій
Форма навчання
денна
заочна
заочно-дистанційна
Довідники
Довідник абітурієнта 2015
Довідник абітурієнта 2016


Кафедри

Спеціальності та спеціалізації

Загальна інформація


Коротка історична довідка

Рік заснування - 1936
Директор - Марчук Микола Михайлович
Сайт - Механічний
Адреса - м. Рівне, вул. Приходька, 77, навчальний корпус № 3, к. 311

Попередником навчально-наукового механічного інституту був механіко-енергетичний факультет що був заснований на базі торфомеханічного факультету (ТМФ) Київського гідромеліоративного інституту (КГМІ). Перша згадка про ТМФ в архівних документах датується 1936 роком.

В 1959 році інститут переведений в м.Рівне з новою назвою - Український інститут інженерів водного господарства, назва факультету збереглася і він продовжував називатися торфомеханічним. З відкриттям в 1961 році нової спеціальності "Будівельні і дорожні машини" ще тоді факультет, отримує назву - механічний.

Зі спеціальності "Технологія і комплексна механізація розробки торфових родовищ" у 1969 році відбувся останній випуск інженерів, яким присвоювалась кваліфікація "інженер-механік", з 1970 року випускники отримували кваліфікацію "гірничий інженер".

У 1992 році в інституті відкрито спеціальність "Автомобілі та автомобільне господарство" і в 1999 ще дві: "Обладнання підприємств будівельних матеріалів і хімічних виробництв", "Теплоенергетика".

З 2004-2005 навчального року факультет має нову назву - механіко-енергетичний, а з 2014 року - навчально-науковий механічний інститут.

Навчально-матеріальна база

Навчальний процес проходить у 7 навчальних корпусах, де функціонує понад 100 спеціалізованих аудиторій, кабінетів,навчальних лабораторій, лабораторій, класів, оснащених сучасною аудіовізуальною апаратурою, комп'ютерами та іншим технічним обладнанням. Інститут має Центр навчально-виробничої підготовки студентів в с.Любомирка Рівненського району, механічні майстерні, філіали кафедр на виробництві, Центр підготовки і перепідготовки водіїв, де студенти вивчають сучасну техніку, проходять навчальні та виробничі практики.

Навчально-виховна робота

В арсеналі виховних засобів задіяні усі види навчальної діяльності, а також тематичні лекції, бесіди, зустрічі із вченими та відомими людьми, участь у заходах до знаменних дат, днів знань, науки, екскурсії до краєзнавчих та історичних місць, організація дозвілля, індивідуальне спілкування викладач - студент. Головною ланкою виховного процесу виступають випускаючі за спеціальностями кафедри, за якими закріплені академічні групи. Куратори призначаються із висококваліфікованих досвічених викладачів, педагогів зі стажем. Особливу турботу та піклування в інституті проявляють до студентів першого курсу - їм необхідна допомога наставника в адаптуванні до особливостей навчання у вузі, створенні здорового мікроклімату і згуртуванні студентів у групі, активного залучення і усвідомленної участі першокурсників у виховних заходах.

Досягнення в галузі культури і спорту

Аматорська творчість механічного інституту є однією із кращих в університеті, а її окрасою - народна чоловіча хорова капела "Гамалія", народний джазовий ансамбль "Диксиленд", фольклорний ансамбль "Калина", духовий оркестр.

В інституті велику увагу надають фізичному вихованню. Студентів механічного інституту завжди вважають головними претендентами на призові місця в щорічних традиційних спартакіадах університету. В загальному заліку спартакіади спортсмени-механіки останні роки займають тільки перші місця.

Слід відзначити спортивні досягнення з волейболу, баскетболу, боксу, легкоатлетичного кросу, вільної боротьби та важкої атлетики.

Проекти

Галерея


Вікіситет Це незавершена стаття.
Ви можете допомогти проекту, виправивши або дописавши її.