Винахідницька діяльність

Матеріал з Wikiситет
Перейти до навігації Перейти до пошуку

Винахідницька діяльність


Винахідницька діяльність є однією зі складових частин наукової роботи в університеті.Науковці університету проводять дослідження і виконують науково-дослідні роботи в категоріях фундаментальної і прикладної науки. У категорії фундаментальної науки досліджуються нові явища і процеси,з’ясовується їх природа та можливість використання для задоволення потреб людини. У категорії прикладних робіт створюються нові пристрої та устаткування,покращуються характеристики існуючих приладів. У межах цих робіт і зосереджена основна частина винаходів,які створюють науковці та студенти і на які отримують патенти.


Кафедра автоматизації, електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій


Основними напрямками діяльності є:

- розробка та дослідження елементів і систем автоматизації та їх моделювання

- розробка методів і приладів контролю в'язкості і густини рідин;

- розробка інформаційно-вимірювальних систем контролю якості нафтопродуктів;

- формування теорії біонічного синтезу енергоощадних підземнорухомих пристроїв, підґрунтя для їхньої інтелектуалізації та концепції створення технічних засобів для позаземного застосування;

- математичне моделювання фізико-хімічних процесів;

- комп'ютерне моделювання елементів і систем автоматизації;

- розробка приладів і систем контролю екологічного стану довкілля;

- побудова інформаційних систем збору, обробки та передачі даних.


Наявний науковий потенціал та лабораторна база кафедри дозволяють розробляти нові системи автоматизації технологічних процесів та окремі елементи автоматизованих систем контролю і регулювання. Зокрема співробітниками кафедри розроблена і впроваджена у виробництво автоматична система керування процесом виготовлення добавок до бетонів на одному із Рівненських заводів та автоматична система відкачки води з відкритих кар’єрів, а також:

- програмне забезпечення прогнозування вологості ґрунту з врахуванням дії стохастичних збурюючих факторів на основі нейронних мереж;

- систему моніторингу викидів шкідливих газів у повітря від сміттєзвалищ у м. Острозі;

- позиційну систему керування обертовими виконавчими механізмами;

- перетворювач аналогового сигналу в ШІМ сигнал, тощо.

Проводяться випробовування системи контролю і управління розподіленими об’єктами з використанням мобільного і радіозв’язку, ведуться дослідження використання нейронних мереж для управління помповими станціями водопостачання населених пунктів, підґрунтовим зволоженням та інформаційно-вимірювальними комплексами.


Розроблена і впровадженна на СП «Західна нафтова група WOG», ОККО «Концерн Галичина» інтелектуальна інформаційно-вимірювальна система якісних показників нафтопродуктів. Також автоматизована система контролю та управління процесом спалювання мазуту і водомазутних емульсій (ВМЕ) в теплоагрегатах.


Кафедра постійно надає консультації з використання:

- сучасних технічних засобів автоматизації;

- реалізації програмного забезпечення програмованих логічних контролів і SCADA – систем;

- з розробки автоматизованих систем з алгоритмами управління на основі нечіткої логіки і нейронних мереж;

- з проектування та розробки мікропроцесорних вбудованих пристроїв і багатоядерних обчислювальних систем на основі ПЛІС та програмованих логічних матриць;

- з розробки програмного забезпечення для мобільних обчислювальних пристроїв на основі OC Android та IOS;

- асинхронного електропривода з частотним керуванням, програмування мікроконтролерів та інших питань з використанням мікропроцесорних засобів автоматизації.


Загальна інформація


До Дня винахідника та за підсумками огляд-конкурсу винахідницької діяльності в університеті І-е місце зайняла кафедра теоретичної механіки, інженерної графіки та машинознавства, а звання «Кращий винахідник університету за 2014 рік» вкотре присвоєно доценту кафедри, заслуженому винахіднику України Стрільцю Володимиру Миколайовичу.

Загалом в університеті за період вересень 2013 - серпень 2014 років було подано 39 заявок на корисні моделі та винаходи в Державне підприємство "Український інститут промислової власності" України. На ім'я університету отримано 41 патент на корисну модель, 3 патенти на винахід, 8 патентів отримано з студентами-співавторами.


14 листопада 2014 року Національний університет водного господарства та природокористування, як власник, отримав патенти України на корисні моделі № 94131 (Федорук В.А., Стрілець О.Р., Стрілець В.М. і Фурман В.М.) і №94132 (Федорук В.А., Стрілець О.Р., Фурман В.М. і Стрілець В.М.) «Пристрій для внесення рідких меліорантів та добрив у грунт», №94133 «Спосіб визначення шпаруватості ґрунту» (Мошинський В.С., Федорук В.А., Стрілець О.Р., і Стрілець В.М.), № 94140 «Спосіб виготовлення пружної призматичної шпонки» ( Стрілець О.Р., Малащенко В.О., Федорук В.А. і Стрілець В.М.) , №94143 «Пляшка пластикова зі змінним об’ємом корпуса» (Федорук В.А., Стрілець О.Р., Стрілець В.М. і Федорук Х.В.) та №94155 «Спосіб підвищення врожайності зернових колоскових культур в зоні Західного лісостепу України» (Мошинський В.С., Федорук В.А., Стрілець О.Р., і Стрілець В.М.).

В числі авторів цих патентів є доцент кафедри теоретичної механіки, інженерної графіки та машинознавства Національного університету водного господарства та природокористування Стрілець В.М. і асистент Стрілець О.Р.

Особливою увагою слід відмітити те, що патент № 94140 є трьохсотим охоронним документом у списку Заслуженого винахідника України, доцента Стрільця В.М.


25 грудня 2014 року Національний університет водного господарства та природокористування, як власник, отримав патенти України на корисні моделі № 95226 «Шпонка призматична пружна складена» (Стрілець О.Р., Федорук В.А., Федорук С.Л. і Стрілець В.М.).

Крім того 27 листопада 2014 року отримані патенти України на корисні моделі № 94449 «Спосіб виготовлення пружної призматичної шпонки» (Малащенко В.О., Стрілець О.Р., Федорук В.А., Стрілець В.М.), №94499 «Муфта еластична» (Федорук В.А., Стрілець О.Р., Козяр М.М. і Стрілець В.М.), № 94500 «Пляшечка для годування» (Федорук В.А., Федорук Х.В., Стрілець О.Р., Стрілець В.М.).

В числі авторів цих патентів є завідувач кафедри теоретичної механіки, інженерної графіки та машинознавства Козяр М.М., доцент Стрілець В.М. і асистент Стрілець О.Р.


Посилання

Новини НУВГП[1]