Європейський корпус солідарності Salto

Матеріал з Wikiситет
Перейти до: навігація, пошук

Європейський корпус солідарності — це програма Європейського Союзу, яка підтримує молодіжне волонтерство.

Мета Європейського корпусу солідарності — просувати солідарність як цінність, головним чином, через добровільну діяльність. Програма має посилити залучення молодих людей та організацій до доступної та якісної солідарної діяльності. Це сприятиме зміцненню єдності, солідарності, демократії та громадянської активності в Європі. Солідарна діяльність має відповідати на суспільні виклики та сприяти зміцненню громад, особливо щодо посилення соціальної інтеграції. Це все також сприятиме європейській співпраці у молодіжній сфері.

INTERCULTURE: volunteering for city culture, 2018

Завдання

- за підтримки організацій-учасниць створити для молоді доступні можливості для участі у солідарній діяльності, що здійснює позитивні соціальні зміни. Така діяльність також має підвищувати кваліфікацію та компетенції молодих людей для їх особистого, освітнього, соціального, громадянського, культурного та професійного розвитку, а також сприяти їх активному громадянству, працевлаштуванню та переходу на ринок праці, в тому числі шляхом підтримки мобільності молодих волонтерів, стажерів та працівників;

- забезпечити, щоб заходи солідарності, що пропонуються учасникам Європейського корпусу солідарності, були високоякісними, належним чином затверджені та дотримувалися принципів Європейського корпусу солідарності;

- привернути особливу увагу та спрямувати зусилля на просування соціальної інтеграції та рівних можливостей, зокрема для участі молоді з меншими можливостями, шляхом проведення ряду спеціальних заходів (відповідні формати солідарної діяльності та індивідуальна підтримка); сприяти європейській співпраці у молодіжній сфері та підвищенню обізнаності про її позитивний вплив.

Європейська волонтерська служба (European Voluntary Service)

З початку 2018 року наш університет отримав акредитацію у EVSі долучився до європейського волонтерського руху. Європейська волонтерська служба (European Voluntary Service) є частиною програми Erasmus+, яка дозволяє усім бажаючим віком від 17 до 30 років здобути неоціненний досвід проживання у європейських (і не лише) країнах терміном від 2 тижнів до 12 місяців. Особливістю програми є те, що її учасники забезпечуються проживанням, харчуванням та кишеньковими за рахунок Європейської комісії, натомість працюють та приносять користь місцевій громаді як на національному, так і на міжнародному рівні.

INTERCULTURE 4S: міжнародна волонтерська діяльність

В рамках ІI набору до проєкту запрошувалась молодь з усієї України на короткострокове тритижневе волонтерство у Польщі в рамках Карнавалу Циркачів, Ягеллонського Ярмарку та Конгресі Ініціатив Східної Європи, що відбулися влітку та на початку осені 2019 року. Як міжнародні волонтери, учасники отримали цікавий досвід, нові враження та знання, а також покращили свої вміння з організації культурних подій спільно зі своїми польськими колегами. Додатково учасники взяли участь у майстер-класах з проєктного менеджменту у сфері культури від провідних люблінських експертів, що зарекомендували себе в Польщі та Україні. Таким чином, завдяки проєкту INTERCULTURE 4S молодь з України та Польщі має можливість взяти участь у масштабних культурних подіях Любліна, отримати унікальний доступ до know-how та досвід організації великомасштабних подій у місті, що надихає. Це прекрасна можливість відвідати іншу країну, відкрити її для себе чи збагатити вже набуті знання про її культуру та мову, знайти друзів та розширити професійну мережу контактів на міжнародному рівні, а також спробувати себе у іншому середовищі.

Новини на сайті

  1. Pre-departure training for EVS volunteers
  2. Волонтери від НУВГП розпочали свою роботу в Любліні
  3. Досвід волонтерського проєкту "INTERCULTURE 4S"
  4. Interculture: International volonteering for city culture